Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Öpüşmeyle İlgili Bilinmeyenler

Öpüşmeyle İlgili BilinmeyenlerÖpüşme ile ilgili gerçekler Genç insanlar cinsel yaşamlarına başlamadan iki veya üç yıl önce öpüşmeye başlıyor. Erkeklerin yüzde 50'si ilk öpücük heyecanını 13 veya 14 yaşında yaşıyor. Öpüşme sırasında yaklaşık 30 kas çok aktif olarak çalışır.
Bu kasların on ikisi dudakların hareketlerini kontrol eder ve on bir kas dilden sorumludur. Bu esnada nabız atışı dakikada 70'ten 150'ye çıkar. Kadınların yüzde 15'i sadece erkek arkadaşlarının kötü öpüşme yeteneği nedeni ile onlardan ayrılmaya hazır olduklarını söylüyor.


Kadınlar, öpüşmede erkeklerin dili zayıf olduğunda bundan nefret ediyor. Dudaktan öpüşme erkekler arasında en popüler öpüşme şekli. Erkeklerin yüzde 67'si bunu onaylıyor. Erkeklerin yüzde 56'sı yanaktan öpmeye karşı değil. Yüzde 26'sı genital organların mahrem öpüşünü onaylıyor. Ayak parmaklarını öpmekten haz almak en küçük grubu oluşturuyor.

Dudaktan öpüşme erkekler arasında en popüler öpüşme şekli. Erkeklerin yüzde 67'si bunu onaylıyor. Erkeklerin yüzde 56'sı yanaktan öpmeye karşı değil.

Yüzde 26'sı genital organların mahrem öpüsünü onayliyor. Ayak parmaklarını öpmekten haz alanlar en küçük grubu oluşturuyor.

En uzun süren öpüşme 17 gün, 10 saat ve 30 dakikadır. Öpüşen çift ciddi bitkinlik ile hastaneye kaldırılmak zorunda kaldılar. Onlar iyileştiklerinde birbirlerini bir daha asla görmemişler.

Bir insanın ağzında yaşayan 278 türde mikrop vardır. Bu mikroplar zararsızdır. İki insan öpüştüğünde, binlerce mikrop bir ağızdan diğerine akar.

Böyle durumlarda bu mikroplar kendini savunma için enzimler ve doğal antibiyotikler üretir. Sonuç olarak, iki öpüşen bireyin bedenleri tüm diğer patojenik bakterilere karşı direnç geliştirir.

İnsanların yüzde 55'i "Rüzgar Gibi Geçti"de Vivien Leigh ve Clark Gablein öpüşmesinin en göze çarpan öpüşme olduğunu söylüyor.

Sharon Stone ve Michael Douglas'ın 'Temel İçgüdü'deki öpüsmesi ikinci sırayı alıyor. Hugh Grant ve Andie McDowell 'Dört Nikah ve Bir Cenaze'deki yağmur altındaki romantik öpüşmeleri ile üçüncü sırayı alıyor.

Erkeklerin yüzde 63'ü kadınları rujsuz olarak öpmeyi tercih ettiğini söylüyor. Onlar bunun daha doğal olduğunu ve yüzlerinde iz bırakmadıığını söylüyor. Erkeklerin yüzde 49'u hafifçe ıslak ve yumuşak dudakları öpmekten hoşlandıklarını belirtiyor.

Yüzde 35'i Pamela Anderson, Monica Belucci, Julia Roberts ve Sharon Stone gibi dolgun, erotik dudaklara hayran olduklarını söylüyor.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...