Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Yükselen Burç Nedir? Yükselen Burcun Hayatımıza Etkisi Nedir?

Yükselen Burç Nedir? Yükselen Burcun Hayatımıza Etkisi Nedir?

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burç doğduğumuz anda şekillenen, fiziki görünüşümüzden, manevi hislerimizden, tavırlarımıza, kendimize olan güvenimize kadar pek çok duyguyu düzenler.

Yükselen burç, diğer insanların bizi nasıl gördüğünü belirler. İnsanlar bizi yükselenimiz merceği altında inceler. Güneş burcumuz hislerimizin yönlendiricisi iken, yükselen burcumuz, hangi sayıyı sevdiğimizden tutun da nasıl bir konuşma üslubumuz olacağına kadar pek çok şeyi karakterize eder.

Bir kişiyle tanıştığımızda ya da yeni bir ortama dâhil olduğumuzda, insanlar bizi yükselen burcumuzun özellikleriyle tanırlar. Yükselen burçları, aynada görünen ilk yüzümüz olarak düşünebiliriz.

Güneş burcu, yükselen burca kıyasla çok daha derinde gizlidir ve uzun vadede ortaya çıkar.

Yükselen ve güneş burcu aynı değilse, bu durum çok büyük bir olasılıkla bu doğrultuda ilerler.

Yükselen Burcun Hayatımıza Etkisi Nedir?

Yükselen burçlar, kişinin size gösterdiği yüzüdür. İlk tanışma, ilk konuşma anında, size kendini tanıtma biçimidir. Ama asıl kişiliği ise güneş burcunda gizlidir. Bu da uzun vadede, zamanla daha iyi tanıyarak ortaya çıkar.

Bazı astrologlar ise, yükselen burç etkilerinin, ömrün ikinci yarısından sonra ortaya çıktığını savunurlar.

Güneş burcu ya da yükselen burcun, kişiliğinizi ne ölçüde yansıttığı ise tamamen hangi burcun daha fazla etkisi altında olduğunuz ile alakalıdır.

Yükselen Burcu Bulmak İçin Ne Yapmalısınız?

Yükselen burç, anne ile bebeğin kordon bağının kesildiği anda, güneşin doğuş istikametinde yükselmekte olan takım yıldızına verilen isimdir.

Dörder dakikalık oynayışlarla, yeni doğan bebeğin yükselen burcunun belirlendiği bu sistemde, doğduğunuz anın dakika hatta saniyesi bile oldukça önemlidir.

Bu sebep ile, yükselen burcumuzdan emin olabilmek için kesinlikle doğum anımızı da emin bir şekilde biliyor olmamız gerekir. Buradaki ufak oynamalar, yükselen burcunuzu da tamamen farklılaştırabilir.

Yükselen Burç Hayata Ne Zaman Etki Eder?

Dünyaya gelen bir bebeğin yaptığı ilk eylem, nefes almaktır. İşte o andan itibaren evrenle olan temas başlamış ve hissetme, öğrenme yani kısaca yaşam başlamış olur.

Yükselen burç da nefes alınan ilk andan itibaren, kişinin yaşamını yönlendirmeye başlar.

Yükselen burcun kişiyle temas etmesinden itibaren de fiziksel ve psikolojik olarak etkilerini göstermeye başlar. Hayata yaklaşımını ve hatta fiziksel etkisi olarak yüz hatlarını bile oluşturur.

Düşünceleri oluşturur, bu düşüncelerin bir yansıması olarak da kafa şeklinden, göz yapısına kadar bir çok şeyi düzenler.

Kişinin karakteriyle bağlantılı olan fiziksel özelliklerin neredeyse hepsinin temelinde yükselen vardır.

Düşüncelerle birlikte, jest ve mimikleri oluşturup, yön verir. Tüm bunları değerlendirdiğimizde, rahatlıkla söyleyebiliriz ki dışarı yansıttığımız ne varsa bunların hepsi yükselen burcumuz tarafından var olup gelişir.

 Bir diğer önemli nokta da, yükselenin sağlığımıza etki etmesidir.

En basit örnekle bunu açıklayacak olursak; yükseleni sayesinde, oldukça enerjik olan biri, aynı zamanda hareketli olacaktır. Hareket etmeyi fazlasıyla seven bu kişi, yine yükseleni sayesinde hareket etmeyi sevmeyen bir kişiye kıyasla çok daha sağlıklı olur.

Düşüncelerimizin, fiziksel yapımızın ve dolayısıyla bunların dışa vurumunu tüm yansımaları doğrudan sağlığımızı, kişiliğimizi etkiler.

Bu sayede de fiziksel bedenin durumu, kişinin sağlığı hakkında da bilgi verir.

Özetle, düşünceden, göz yapısına, konuşma biçiminden sağlığa kadar hemen hemen her şeyi etkileyen yükselen burç, hayatlarımızın tüm evresinde azımsanmayacak öneme sahiptirler.

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 5.00 (3 Votes)

Yorum Yaz...