Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Orgazm artık sorun değil !

Klitorise estetik moda oldu.. Artık orgazm daha kolay gerçekleşiyor !
Cinsel ilişki sırasında sertleşen ve duyarlılığı sağlayan klitorisin etrafındaki dokulara yapılan estetik müdahalelerin orgazmı kolaylaştırma etkisi biliniyor.

 

Ameliyatlarda aslında klitorise doğrudan müdahale edilmiyor. Etrafındaki iç ve dış dudak ile klitoral deri şapkasına yeniden şekil veriliyor. Amaca göre ya içe gömülü klitorisin dışarı çıkması sağlanıyor. Ya da büyüklüğünden ötürü memnuniyetsizlik varsa kamufle ediliyor.

Klitoris, kadın cinsel organının üstünde, küçük dudakların bittiği yerde yer alıyor. Ama şekli hiçbir kadında aynı değil. Bunun da doğum yapmış olmakla veya yaşla pek ilgisi yok. Aslında klitorisle ilgili "normal" tanımı yapmak zor. Ancak bazı kadınlar görüntüsünden çeşitli nedenlerle hoşnut olmayarak plastik cerrahların yolunu tutuyor.

Plastik cerrahlar, sinir yönünden zengin klitorise dolaylı müdahale ediyor. Ameliyat sırasında bölgedeki sinirleri yaralamamaya özen göstererek. Plastik cerrahlar yaptıkları bu ameliyatı, "çevre düzenlemesi"ne benzetiyor. Etrafındaki dokular yeniden yapılandırılıyor. Klitorisi halka gibi sarmış, her yönde örtmüş ve hatta bir kat üzerine gelen yani bazen bir şapka, külah gibi kapatan cilt parçaları oluyor. Bunlar klitorisi içerde tutuyor ve temasını bozuyor. Ameliyatta bu dokular elden geçiriliyor. Etrafındaki fazlalıklar alınıyor. Klitorisi bulunduğu yerde biraz daha belirgin hale getiren operasyon klitorisin uyarılmasını kolaylaştırıyor. Dolayısıyla kadının orgazm olmasına da katkısı oluyor.

KÜÇÜLTMEK İSTEYEN DE VAR GİZLEMEK İSTEYEN DE


Bir başka grup kadın da klitorisin büyüklüğünden şikayetçi. Örneğin mayonun altından çok belirgin gözüken, büyükçe klitorislerini küçültme isteğiyle cerraha gidiyorlar. Bu amaçla gelen kadınların da kilorisine doğrudan müdahale edilmiyor. Büyütme operasyonunun tam tersi yapılıyor. Klitoris, zarar verilmeden biraz daha derine çekiliyor. Daha doğru bir deyimle yandaki iç dudakların, klitorisi örtmesi sağlanıyor. Burada da estetik cerrahların dikkat ettiği bir nokta var: Klitorisin gizlenirken uyarılma işlevi yok edilmiyor.

Klitoris ameliyatı, doktorun ve hastanın tercihine göre lokal veya genel anesteziyle yapılıyor. 20-30 dakika sürüyor ve yaklaşık 3-6 bin YTL’ye mal oluyor. Ameliyattan sonra hasta 7-10 günde normal yaşamına dönebiliyor.

ORGAZMI KOLAYLAŞTIRABİLİR AMA MUCİZE BEKLEMEYİN
Op. Dr. Tuğrul Turan (Estetik, Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi Uzmanı):

Son yıllarda bu operasyon talebinde artış var. Ancak cinsel organlarından hoşnut olmayan kadınların taleplerinde vajina daraltma, küçük (iç) ve büyük (dış) dudaklara yönelik operasyonlar ilk sırada yer alıyor. Hatta en sık küçük dudaklarını küçültmek için başvurduklarını söyleyebilirim. Aslına bakarsanız, klitorisim ortada değil, orgazm olamıyorum diyerek gelmiyor kadınlar. Bir şeylerin istedikleri gibi gitmediğini söylüyorlar. Gerçekten klitorisi belirginleştiren operasyonlar klitoral uyarılmayı daha rahat ve kolay hale getirerek, orgazmı kolaylaştırabilir. Orgazma ulaşamama sorunu yaşayan çok sayıda kadın var. Ama bilinmeli ki bu ameliyattan sonra kadını mutluluktan öldürecek ya da çıldırtıcak bir sonuç alınacak demek mümkün değil. Orgazm, karmaşık bir mekanizmadır, sadece klitorisle açıklanamaz. Bence, cinsel organ operasyonları kadınların cinsel yaşamlarının kalitesini artırıyor. Kadınlar partnerlerinin yanında daha rahat hareket ediyor.

ÜÇ TÜR GENİTAL OPERASYON YAPILIYOR
Op. Dr. Tuğrul Kihtir (İstanbul Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümü Direktörü)

Mons pubis adını verdiğimiz, karnın en alt bölümündeki, tüylü bölgenin ve labia majora adını verdiğimiz büyük dudakların şişkin, büyük ve yağlı görünümünün düzeltilmesi. Mons pubis bölgesi yaşlanma, gebelik ve kilo alma gibi nedenlerle zamanla sarkıyor ve içinde biriken yağ nedeniyle kabarık bir görünüm alıyor. Pantolon, mayo ve iç çamaşırı giyerken kapladığı hacim nedeniyle rahatsızlık yaratıyor. Bu sorun ameliyatla gideriliyor.

Labia minora adı verilen küçük dudakların aşırı büyük ve sarkık durumunun giderilmesi. Benzer şekilde küçük dudaklar da labia majora olarak da bilinen büyük dudakların arasından dışarı sarkıyor, kırışıyor ve rengi koyulaşıyor. Küçük dudaklardaki fazla sarkmalar hijyen problemleri, cinsel ilişki sırasında ağrıya, hatta travmaya bağlı enflamasyon ve enfeksiyona yola açabiliyor, mayo, iç çamaşırı ve pantolonlardan görünebilir olması nedeniyle rahatsız ediyor. Küçültülmesi mümkün.

Vajinanın dışa açıldığı bölge daraltılıyor. Normal doğum veya yaşa bağlı gevşeyen, genişleyen vajinanın çapı daraltılıyor. Gevşeyen kaslar düzeltiliyor. Bu hem kadın hem de erkeğin hazzını artırıyor.

LIPOSUCTION’DAN YARARLANIYORUZ


Girişim olarak mons pubis bölgesinde liposuction’dan yararlanıyoruz. Liposuction sadece mons pubis ve büyük dudaklarla sınırlı. Klitoris çevresinde yapılmıyor. Küçük dudak sarkıklığının giderilmesi için başka cerrahi yöntemler kullanılıyor. Bunlar büyük cerrahi ameliyatlar değil ancak özen ve detaya saygı gerektiren girişimler. Genellikle lokal anestezi altına ve steril şartlarda yapılan bu girişimlerde hastanede yatış gerekmiyor, hasta aynı gün evine dönebiliyor. Girişimin türüne göre 2-4 hafta içinde cinsel aktiviteye dönülebiliyor. Bu girişimler, basit ve sadece genital estetik görünümle ilgili değil. Kadınlarda ağrılı durumların ortadan kaldırılmasında ve normal günlük ve cinsel hayatların yaşanabilmesinde genellikle gerekli işlemler.

Hürriyet

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...