Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Protez Tırnaklar

Protez Tırnaklar

Protez tırnak öncelikle, takma tırnak gibi eczaneden alınıp yapıştırıcıyla komple tırnak yüzeyine kapatan uygulamalara benzemez.
2 saat süren bir işlemdir ve aylık bakımları düzenli yapıldığı sürece en az 6 ay kullanılır.  Tırnak yiyenleri alışkanlıklarından kurtaracak psikolojik telkin beraberinde bilinen tek yöntemdir. Protez tırnak yaygın olarak akrilik teknoloji ve jel teknoloji ürünleriyle gerçekleştirilir.

 Protez tırnaklar hakkında sıkca sorulan sorular ve cevapları:

 Akrilik veya Jel Protez Tırnak nedir?

El ve tırnaklarda kusursuz  görünüm yaratmak için profesyonel  ürünlerin  ve ileri teknolojinin yardımıyla uygulanan tekniklerdir.

Neden ihtiyaç duyarız?

Her ne işle uğraşırsak uğraşalım (bilgisayar kullanımı, çamaşır-bulaşık, bahçe işleri dahil olmak üzere) kusursuz görünümde tırnaklar ve eller için, dayanıklı, kolay kolay kırılmayan (doğal tırnaktan 80 kat daha güçlüdür) estetik tırnaklar için.
Kullanıldığı süre boyunca adeta yeni manikür işlemi uygulanmış, (doğal görünümlü, kusursuz ojeli, yada frenchli) tırnaklar için.

Tırnak yeme tedavisinde, sararmış tırnaklar, yaşlılık çizgileri, tırnak boşalması, kaşık yada karga burun tipli tırnaklarlara estetik görünüm vermek için.

Kırılmış yada çatlamış doğal tırnakların görünümünün düzeltilmesi için.

Muhtelif rahatsızlıklar sonucunda oluşmuş acı veren tırnakların rahatlatılması için uygulanır.

Çokça merak edilenler,  sorulanlar?
Protez tırnak doğal tırnağa zarar verir mi?  Protez tırnak öncelikle tırnağa estetik görünüm kazandırmak için uygulanır.  Sağlıklı, hijyenik hizmet veren salonlarda, protez tırnak teknik ve pratik eğitimini bitirmiş sertifikalı tırnak teknisyenleri tarafından, TC Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş ürünlerle uygulandığı takdirde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Gittiğiniz salonlarda protez tırnak teknisyeninin mutlaka sertifikasını görün.

Protez tırnak hangi durumlarda uygulanamaz?
Başta mantar, tırnak sedefi, tırnak boşalması olmak üzere dermatolojik tedavi gerektiren durumlarda kesinlikle uygulanmamalıdır.

Tırnak hastalıkları dermatolog kontrolünde tedavi edilmeli, tedavi sonucunda görünümde oluşan deformasyonlar dermatolog onayı alındıktan sonra protez uygulaması gerçekleştirilmelidir.

Protez Tırnak tırnak yiyenlere uygulanabilir mi?
Elbette uygulanabilir. Tırnak yeme alışkanlığını bıraktıran en etkili metoddur.

Protez tırnak  nelerden zarar görür?
Doğal tırnağa zarar veren ürünlerin başında nasıl asetonlar geliyorsa bu ürünler protez tırnağa da zarar verir.  Ayrıca tiner, metal törpü ve metal tırnak makası protez tırnağa zarar verir. Asetonsuz oje çıkarıcıları ve kağıt törpüler kullanılmalıdır.

Protez tırnak işleminde kullanılan akrilik yada jel ürünler nedir, hangisi daha iyidir.
Protez tırnak akrilik yada jel teknoloji ürünleriyle hazırlanır. Protez tırnak ilk olarak ABD’de 1960’lı yıllarda akrilik kullanılarak uygulanmaya başlanmıştır. Hali hazırda dünya protez tırnak pazarında  akrilik kullanım oranı %90’lar mertebesindedir. Avrupa’da Almanya 1980’lerin sonlarında jel’i keşfetmiştir. Her ikisinin de kimyasal içerikleri neredeyse birbirinden farksızdır.

Aralarındaki fark akrilik kendi kendine, jel ise UVA cihazında kuruma özelliğine sahip olmasıdır. Görünüm yada kullanım olarak aralarında fark yoktur. Tırnak teknisyeni tırnak yapısına bakarak hangi tekniği uygulayacağına karar verir.

Protez tırnak uygulamasında tırnağın yüzeyi kapatılıyor, doğal tırnak sağlığını kaybeder mi? Kesinlikle kaybetmez, tırnağın hava alması gereken canlı noktası lunula (yarım ay bölgesi) dikkate alınarak işlem gerçekleştirilir.

Oje sürüldüğünde bile tırnaklar havasızlıktan sararıyor, protez tırnak uygulandığında da sararır mı? Doğal tırnakların  sararmasına neden olan şey havasızlık değildir. Beyaz yada koyu renklerde oje kullandığınızda çıkartma işleminden sonra sararma görürsünüz. Ancak renksiz cila kullandığınızda çıkartma işleminden sonra doğal tırnakta sararma yoktur. Tırnağın sararmasının nedeni havasız kalması değil, ojenin içindeki renk pigmentlerinin doğal tırnağı boyamasıdır. Protez tırnak uygulaması sarartma yapmaz.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...