Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Masumiyet Müzesi

Masumiyet Müzesi

Nobel Edebiyat Ödüllü yazarımız Orhan Pamuk'un kitabı "Masumiyet Müzesi"
Sadece aşk değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki düşüncelerinizi de derinden etkileyecek bir roman...

Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk'un üzerinde altı yıldır çalıştığı harikulade aşk romanı bu sözlerle başlıyor...

Masumiyet Müzesi'ni okurken yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizin derinden etkilendiğini ve kitabın rengârenk dünyasından hiç ayrılmak istemediğinizi göreceksiniz. 1975'te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun'un hikâyesi; hızı, hareketi, olaylarının ve kahramanlarının zenginliği, mizah duygusu ve insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüyle, elinizden bırakamayacağınız ve yeniden okuyacağınız kitaplardan biri olacak.

Masumiyet Müzesi, Orhan Pamuk'un aynı adlı eserinden yola çıkarak oluşturduğu müzedir. İstanbul Beyoğlu'nda 19. yüzyıldan kalma bir ev yazar tarafından müzeye dönüştürüldü. Müze, bir romanın kurmaca evreninden yola çıkılarak oluşturulan ilk müzedir. 17 Mayıs 2014'te Avrupa Yılın Müzesi Ödülü'nü aldı. 

 

Ziyaret Gün ve Saatleri:

Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar: 10.00-18.00

Perşembe: 10:00-21:00

Masumiyet Müzesi sadece Pazartesi günleri ve ayrıca her yıl 1 Ocak'ta, Ramazan ve Kurban Bayramlarının ilk günlerinde kapalıdır.


Müze Bileti:

Masumiyet Müzesi biletinizi müze girişinin solunda kalan bilet gişesinden (Pazartesi günleri hariç) her gün 10:00 - 17:30 saatleri arasında (Perşembe günleri 20.30'a kadar) satın alabilirsiniz. Bilet gişesi 17:30'da kapanmaktadır.

Bilet Ücretleri: Tam (T.C. Vat): 25 TL, Öğrenci: 15 TL


Adres: Çukurcuma Caddesi Dalgıç Çıkmazı 2 Beyoğlu, İstanbul, Türkiye

 

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 5.00 (3 Votes)

Yorum Yaz...