Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Vedat Örs - İzler Sergisi

Vedat Örs - İzler Sergisi

29 Mayıs - 20 Haziran 2008 tarihleri arasında açık olacak sergide eserlerini sergileyecek Vedat Örs: sanatının yıllar içinde gelişen serüvenini sizlerle paylaşacak. Sanat tarihçi Kaya Özsezgin ; sanatçı için; BİR GÖRSEL SAYDAMLAŞTIRMA DENEYİMİ YAŞATIYOR der. Figürlü resimde, figürün yeri ve işlevi, onu yansıtmayı amaçlayan bakış açısının esnekli ölçüsüne göre, değişik diyagramlar çizmiştir bugüne kadar.

Toplumsal bir olgunun yansıtılmasına eşlik ettiği konumlarda figür, o olgunun vazgeçilmez elemanı olduğu halde, böyle bir olgunun arka plana itildiği, salt resimsel (piktüral) bir motif olarak önemsendiği durumlarda, yaşamsal öze tanıklık eder, daha da önemlisi, resmin yüzeyini saran plastik örgünün taşıyıcısıolma işlevini üstlenir.

Ama bu ayrımın ötesinde, devingenlik unsuru olarak figür, aynı zamanda yaşama ilişkin enerjinin, canlı varlık bilincinin de göstergesidir. Sanatçılar bu gerçeğin farkında olduklarından , bu anlamdaki figür olgusuna duyarsız kalmaktan kaçınırlar. Eğilim ve tercih ölçütleri hangi yönde olursa olsun, figüre yönelik bakışlarını canlı tutmak isterler. Haz,anlam ve görselliğin kendine özgü izini yaşatıyor bizlere...der Eleştirmen Ümit Gezgin.

Sergi açılış kokteyli : 29 Mayıs saat 17.30 -21.00

Yaklaşık 30 kişisel sergi açmış olan sanatçının önemli kişisel sergileri :


2008 Galeri Binyıl İstanbul
2008 Ankara Soyut
2007 Ankara-Anka art ve Artist-istanbul
2007 Ares sanat evi İstanbul
2006 Çağla Caboğlu İstanbul
2006 Artist Fulya İstanbul
2006 Summart USA Painters Campus
2005 Le Center Culturel Anatoie De Paris....

ve birçok karma etkinliğe Türkiye'de ve Uluslararası katılmıştır.Halen Gümüşlük-Bodrum Artemis sanat akademinin kuruculuğunu üstlenmiştir.Ankara ve Bodrum'da çalışmalarını özel atölyesinde sürdürmeye devam etmektedir.Sanatçı Ankara ünv.mezunudur.
www.galeribinyil.com.tr adresinden de eserler sergi döneminde izlenebilir.

 

tarih : 29.05.2008 bitiş tarihi: 20.06.2008
mekan : Parkorman

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...