Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Güzel İmza Nasıl Atılır?

Güzel İmza Nasıl Atılır?

Kendinizi yansıtacak güzel bir imza arıyorsanız ve grafik bilginiz yeterli değilse online imaza tasarlayan ve size örnek imzalar sunan programlar sayesinde artık kendi kişiliğinizi yansıtacak karakterist imzalar atmak artık çok kolay...

Güzel imza nasıl atılır? sualini genelde imzanı beğenmeyen ve güzel imzalamak isteyenlerin sıklıkla yanıt aradığı bir sualdir. İmza kişinin resmi evrak yada arzuhale attığı imzadır ve dokümandaki koşulları kabul ettiğinin en bariz metodudur. Bugün ister resmi dairede olsun, isterse bankadan kredi alırken, okul, iş ve daha bir çok yerde imza ile anlaşmalar yapılır. Güzel imzalamak genelde orta okuldan sonra belirginleşmeye başlar. Kendinize güzel imza belirlemeli ve bunu değiştirmemeniz gerekmektedir. Sizlere bu yazımızda imza nasıl atılır, güzel imzalama teknikleri, en kolay imza atar, isme göre imza teknikleri ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

Özel İmzalama Teknikleri

İmza bir insanın en bariz kabul edici onaydır. İmza yasası olmamasına rağmen İmza hukuku vardır ve bu hukuk bağlayıcıdır. İmza genelde ismin baş harfinin büyük yazılarak el kaldırılmadan atılmasıdır. Şayet çift isme sahip iseniz öncelikle ismin baş harfini yazar ve nokta koyduktan sonra ikinci ismini yazarak atılır.

Borçlar yasaya göre bir kişinin imzasının resmi olarak kabul edildiği bilinmektedir. Bağlayıcı kararı bulunan imzanın atılsa borcun yada sözleşmenin kabul edildiği anlamanına gelir. Bu konuda hassas olan pek çok kişi suya okumadan katiyen imzalamazlar.

İmza imin ilk harfinin büyük yazılmasından sonra Soyadını yazarak atılabilir. Bu konuda en güzel imza kuşkusuz K. Atatürk’ü örnek verebiliriz. Bildiği üzere en güzel imza atar arasında bulunan en güzel imzadır.

 

İmzalamak tekniklerinde en bariz kaide imza atılırken el kaldırılmadan atılmalıdır. Güzel atma teknikleri ise;

  • İsminiz baş harfi ve soyadınızı imza olarak kullanın
  • Şayet iki isminiz varsa ilk isminizin baş harfi büyük olmalı araya nokta koyduktan sonra 2 ismini elini kaldırmadan atmalısınız
  • Kafanızda imza için bir taplo oluşturun ve boş kağıda defaatle imzalayarak gerçek imzanızı oluşturmaya çalışın
  • Şayet el yazınız güzelse ismini el yazısı ile yazarak altına yada üstüne çizgi çekebilirsiniz.
  • İmzada gösteriş istiyorsanız isminizdeki harflerle süsleme yapmayı deneyin
  • Osmanlı tuğrası şeklinde imzalamak istiyorsanız iç içe geçen halkaları bol bol tecrübe ederek imzanızı oluşturabilirsiniz.
  • El kaldırılmadan atılan imzada İ, Ş, Ç  gibi harfler varsa noktaları imza bittikten sonra atılır.

En Güzel El Yazıları

Bir futbol mücadeleninde, imza gününde yada tanınmış kişi birinin attığı güzel imza her vakit bizde daha güzel imzalama isteği uyandırmıştır. İmzalama tekniklerini kullanarak güzel imzalamak için en güzel el imzalarına bakabilirsiniz. İmza örnekleri;

 

 

İsme ve Soyismi Göre İmza Bulma

İsme göre imza yapmak, isme göre imza yaratmak sizlere anlattığım şekilde uyguladığınızda kısa müddette gerçek imzanız ortaya çıkacaktır. Güzel imza ortaya çıkması için belli bir müddet çalışmanız gerekmektedir. İsme göre imza atarken olası oldukça isminizin ilk harfini büyük kullanın ve elinizi kaldırmadan imzalayın. Güzel imzalama teknikleri netlikle görsel ile süslemeyi unutmayın. Kişiliğinizi yaratan kişiler imza atar size özel olmalıdır. Fakat ilk dönemlerde imzanızı oluşturmaya başladığınızda dilerseniz başka birinin beğendiğiniz imzasını örnek alabilirsiniz.

Güzel Karakteristik İmza Nasıl Atılır

Kendinize güzel bir imza buldunuz artık dilerseniz resmi işlemlerde bu imzayı kullanabilirsiniz. İmza atarken kesinlikle imzanızın yanında el yazınızda bulunsun okudum anladım şeklide asla okumadan imzalamayın. Unutmayın ki borçlar yasanına göre imza bağlayıcıdır ve kişiyi imzasından dolayı borçlu çıkarır.

Sizlere imzalama teknikleri ve imza nasıl atılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Güzel imza nasıl atılır sualinin cevabı yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

4.8 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 4.80 (5 Votes)

Yorumlar  

Burhan
Burhan
Oca 21, 2020
M.Çınar EZGİN,
KOLAY OLSUN
Tem 24, 2021
Vahit
Vahit
Ağu 11, 2021
Vahit
İmza
Ağu 11, 2021
NİHAT
NİHAT FIRAT
Eyl 21, 2021