Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Detoks İçeceklerle Gençleşelim

Detoks İçeceklerle Gençleşelim

 Detoks İçeceklerle Gençleşelim

Vücudun zaman zaman dinlenmeye ve temizlenmeye ihtiyacı vardır. Biz farkında olmasak da vücudumuz özellikle gece ve sabahın erken saatlerinde kendini temizlemeye ve toksinlerden arındırmaya çalışmaktadır. Daniel Reids, 'Detoks' adlı kitabında detoksa olan ihtiyacımızı şu şekilde ifade ediyor: "Vücutta toksinlerin tutulmasının iki temel sebebi vardır. Birincisi yiyeceklerde, havada ve suda doğal olmayan çevresel toksinlere aşırı maruz kalmamız yüzünden oluşan, metabolizmanın doğal seviyenin çok üstünde toksin yüklenmesi. Diğeri ise, sağlıksız kişisel alışkanlıklar, aşırı yorgunluk ve hiperaktif modern yaşam stilleri yüzünden zayıflayan sinir sistemi sebebiyle işlemeyen normal atılım sürecidir." Biz de bu sıcak yaz günlerinde zevkle tüketeceğiniz hem lezzetli hem de pratik detoks tariflerimizi sizlerle paylaşmak istedik.  

greyfurt detoks

1. Zayıflamaya yardımcı detoks suyu

1,5 litre su 2-3 yaprak taze nane Yarım greyfurt Yarım salatalık Yarım misket limonu Yarım limon Tüm malzemelerinizi dilimleyin, nane yapraklarınızı ezin. Daha sonra büyük bir sürahide suyun içine karıştırın. İçmeden önce bir gün boyunca bekletin.

karpuzlu detoks

2. Karpuzlu yağ yakıcı detoks

1,5 litre soğuk su 5-7 yaprak nane 3 dilim karpuz Dilim karpuzları kabuğundan ayırıp dilimleyelim. Bütün malzemeleri geniş bir sürahide suyun içinde karıştıralım.1-2 saat buzdolabında beklettikten sonra servis edebilirsiniz.

 yeşil çaylı detoks

3. Detoks yeşil çay

1 Yeşil çay torbası 1 dilim limon 1 çay kaşığı bal 2 çilek 1 dilim salatalık Bir bardak sıcak suya yeşil çayı ekleyip demlendirin ve sonra 5 dakika buzdolabında dinlendirin. Soğuk yeşil çayınıza malzemeleri ekleyin, dilerseniz buzla servis yapabilirsiniz.

çilekli kivili detoks

4. Çilek ve Kiviyle zayıflamaya yardımcı detoks suyu

1,5 litre su 2 kivi 6 çilek Kivi ve çilekleri dilimleyip suyunuzla karıştırın. Servis etmeden önce buzdolabında 1-2 saat dinlendirin. çilekli detoks

5. İştahı kontrol altına almaya yardımcı ve cildinize iyi gelecek bir tarif

1,5 litre su 1 limon 5 çilek 1 elma Bir avuç taze nane yaprakları 1 çay kaşığı tarçın Buz Limon, çilek ve elmanızı dilimleyin ve tüm malzemeleri suyunuzla karıştırın. İçmeden önce 1-2 saat dinlendirip buzla servis yapabilirsiniz.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...

ile ilgili makaleler