Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Başak burcu ve başak burcunun özellikleri

Başak burcu ve başak burcunun özellikleri

Basak "bekaret" burcudur. Ancak bu sembolü fazla ciddiye almak gerekir. Bazı Başak'lar bekar kalırsa da, pek çoğu sonunda evlilik mutluluğuna erişir. Başak’ın evlilik yaşamını basarıyla sürdürmesi ve hemen hemen her zaman kendilerini ailelerine adamaları şaşırtıcıdır.

 

    * Elementi :  Toprak 
    * Özelliği :  Realist
    * Yönetici Gezegeni : Merkür
    * Metali : Cıva
    * Uğurlu Günü : Çarşamba
    * Uğurlu Sayısı : 5
    * Uğurlu Taşı : Zebercet
    * Uğurlu Renkleri : Açık sari, kobalt mavisi
    * Uğurlu Çiçekleri : Açelya, sari menekşe, lavanta
    * Uğurlu Kokuları : Leylak, limon, sardunya
    * Uğurlu Müzik : Eski melodiler
    * En Belirli Özelliği : Temizlik
    * En Büyük İdeali : Toplum tarafından beğenilmek
    * En Büyük Hatası : Çekingenlik
    * En Büyük Arzusu : Çalışma hayatında basari
    * En Büyük Yeteneği : Organizasyon 

Başak’ı belirlemek çok kolaydır. Pek gürültü çıkarmaz, kesinlikle geveze değildir ve yalnız görünümüyle dikkat çeker. Kalabalık içinde rahatsız olan tiplerdir.

Tipik bir Basak'ta ilk dikkatinizi çeken şey, kesinlikle kafasında çözmeye çalıştığı ciddi bir problem olduğu izlenimidir. Ya da derinden derine bir şeye üzüldüğünü hissedersiniz. Üzüntü doğal olarak gelip onu bulur.

Başak’ın gözleri ve bakışları çoğunlukla şaşırtıcı bir şekilde berraktır. Başak’ların yüzünde, sanki o gizli üzüntülerini inkar edercesine bir ruh temizliği ve sükunet ifadesi vardır. Aynada kendilerini incelemeyi severler.

Basak'lar genelde minyon insanlardır. Ama adelelilerdir ve narin görünüşlerinden umulmayacak kadar güçlüdürler.

Basak'lar hiç kuskusuz, güvenilir ve samimi kişilerdir. Ve ayrıca herkesten çok banyo yapmayı severler.

Hiç olmayacak hayallere kapılmalarına karşın, Başak’ların aksine tatlı hayalciler gibi görünme özellikleri vardır. Sanki, akilci kafalarının inanmayı ve izlemeyi reddettigi gökkuşağına, tepeden tırnağa bürünmüş gibidir. Ancak bu sizi aldatmasın, çünkü onlar her zaman gerçekleri hayallere tercih ederler ve asla hayallerinin peşinden koşmazlar, koşanları da esefle kınarlar.

Bayağılıktan, aptallıktan ve dikkatsizlikten rahatsız olan Başak'lar bu tür insanlarla karşılaşınca hoşgörüsüz, huysuz, azarlayıcı ve sinirli davranışlar sergileyebilir.

Genelde kibar insanlardır. Seyahat etmeyi severler.

Basak islerinizi kılı kırk yaran ve sizi deliye çeviren tartışmalarla eleştirebilir. Ancak yardıma ihtiyacınız olduğunda hiç düşünmeden yanınıza koşacaktır.

Kendi hatalarına karşı kördür ve kendi zaaflarını başka her şeyi gördüğü o berrak ışıkta göremez gibidir. Ama gerçekte görür. Tipik bir Basak'a elestirici, karamsar, telaşçı ve titiz olduğunu, diyet ve sağlık konularıyla aşırı ilgilendiğini söyleyin, düpedüz inkar ile karsılaşacaksınız.

Bir oda dolusu insan içinde hiç güçlük çekmeden Başak’ı ayirdedebilmeniz gerekir. Çok uzun süre sessiz sedasız oturmak onun harcı değildir.

Askta, gösterişe kaçmadan, sakin ve sürekli bir sevgi gösterirler. Para harcarken de ayni şekilde tutucudur. Kendilerine yardim edilmesinden öyle çok hoşlanmazlar. Minnet altında kalmak istemezler. Kendilerinden başkasına güvenmek de istemezler.

Israfı hiç sevmezler. Başkalarının kusurlarını göstermekten hoslanırsa da, kendi yanlışlarının açıkça eleştirilmesine müthis içerler. 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...