Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Kalıcı Oje Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kalıcı Oje Nedir? Nasıl Uygulanır?

 Kalıcı Oje Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kişisel bakım dendiğinde akla ilk gelenlerden biri de el ve tırnak bakımıdır. Kuşkusuz ellerin güzelliğini yansıtan en önemli detay da ojelerdir.

 

Ojeler ilk sürüldükleri anlarda güzel bir görünüm elde ediliyor. Ancak belirli bir süre sonra çıkan ojeler tırnakta kötü bir görüntüye dönüşüyor.

 

Peki, bu konuda ne yapabiliriz. Gelelim asıl konumuz olan kalıcı ojeye.

 

Son yıllarda kadınların trendleri arasında yer almayı başarmış Kalıcı oje nedir? Nasıl uygulanır? Ne kadar süre dayanır? Ortalama fiyatları nelerdir? Tırnağa zarar verir mi?

 

Kalıcı Oje ile ilgili bu yazımızda tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

 

Kalıcı Oje nedir? Ve nasıl uygulanır?

 

UV teknolojisi ile haftalar boyunca ojenizin tırnaklarınızda etkili ve ilk günkü görünümünü kaybetmeden kalmasını sağlıyor. Kalıcı ojeler normal ojeler gibi kuruma özelliğine sahi değildir. Özel makineler ile ilgili kurutulmaktadır.

 

Kalıcı oje uygulaması ise;

 

  • İlk olarak tırnakların törpü ile şekillendirilmesi ve tırnağın krem ve yağdan arındırılması gerekmektedir.

 

  • Baz uygulaması ve bu uygulama ile tırnak üzerindeki bozukluk, renk eşitsizliği vb. sorunlar giderilir.

 

  • Renk uygulaması işlemi yapılır.

 

  • Son olarak koruyuculuğu ve parlak görünümü ve sağlayan top coat işlemi yapılır.

 

  • Böylelikle 3 haftalık bakımlı tırnaklarınız hazır hale gelmiştir.

 

Tabi ki kalıcı ojenin dayanıklı olabilmesi tırnakların temizlik malzemelerine çok fazla maruz kalmaması gerekmektedir. Aynı zamanda törpü işlemi de yapılmamasına özen gösterilmelidir.

 

Bir diğer önemli husus ise kalıcı ojenin aseton ile çıkmamasıdır. Evde çıkarmakla uğraşarak tırnağınıza zarar vermeyin. Kalıcı oje ancak uygulama yaptırdığınız kuaför ya da güzellik merkezinde çıkarılması gerekmektedir.

 

Kalıcı ojenin bir uzman tarafından yapılacak olması ayrıca önem taşır. Tırnağınızda sedef, mantar vb. rahatsızlıklar var ise kalıcı oje işlemini yaptırmamanız tırnak sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

 

Kalıcı ojelerin ortalama fiyatları da 50-100 TL civarındadır. Tabi ki bu uygulama yaptırdığınız güzellik merkezine göre de fiyatlar değişebilmektedir.

 

 

 

 

 

 

4.9 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 4.90 (5 Votes)

Yorum Yaz...