Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Septum Deviasyon Burun Tıkanıklığı Ameliyatı

Septum deviasyon (nefes darlığı) ameliyatında burun orta duvarının eğriliği düzeltilir. Çoğu zaman orta duvar kıkırdağına işlemler yapılarak çıkarılan kıkırdak yapısı atılır, ancak septum kıkırdağı çok özel ve önemli bir yapıdır. Bazen
Burun estetiği sonrası revizyon burun ameliyatı yapılması gerekiyor ve revizyon burun estetik ameliyatı için başvuran bu hastalarda doku eksikliği sıkıntısı söz konusu olabiliyor.

Bu nedenle burun estetik ameliyatı septum deviasyonu ile birlikte yapılmalı veya septum deviasyon ameliyatı sırasında çıkarılan kıkırdak yapısı kulak arkası cilt altına gömülerek depo yapılmalıdır.

burun tıkanıklığı ya da septum deviasyonu ameliyatı ile birlikte burun estetik ameliyatı da aynı seansta gerçekleşebilir.

Ancak bu işlemin burun estetiği ve nefes darlığı konularının ikisine birden hakim olan estetik plastik cerrah tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz..

Septumun eğri olması bazen sadece nefes yolunu engellemekle kalmaz, burun şeklinde dışarıdan farkedilebilecek şekil bozukluklarına ve eğriliklere sebep olabilir.

Önemli sağlık sorunları haricinde septum deviasyon operasyonu için 18 yaşından sonra başvurulması gerekmektedir.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...