Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Issız Adam

Issız Adam

Bu film için en iyi, en şahane gibi sıfatlar kullanılmamalı, bu film çok özel bir film! Kalbiniz kırıldı mı hiç, canınızı acıtan ve bu kalp kırıklığını ömür boyu içinizde hissedeceğiniz derin bir acı bırakan? Hekesin buna verecek bir ''Evet'' cevabı mutlaka var.

Filmi mutlaka izleyenlerden dinlediniz,eleştirmenlerden yorumlar okudunuz. Ama anlatılanları hissetmelisiniz. Filmi mutlaka izlemeli,yaşamınızda o çok aşık olduğunuz kadını, erkeği, o büyük aşkın getirdiği güzellikleri ve o acıları bir kez daha hatırlamalısınız.

Filmin erkek kahramanı Alper 30lu yaşlarda, iyi yemek kültürü olan, kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. İşinde başarılı ama özel yaşantısını her gün farklı kadınlarla birlikte olarak düzene koyamayan ve hayatı yaptığı yemekler, günübirlik ilişkilerden oluşan birisiyken bir günün bir anında Beyoğlu' nun arka sokaklarında, aradığı eski plağı sormak için bir kitapçıya girmesiyle değişir.

Kadın kahramanımız Ada ise 20' li yaşlar sonlarında, duru bir güzelliğe sahip, çocuk kostümleri tasarlayıp diken, mütevazı bir kadındır. Bir gün aradığı ikinci el kitabı bulabilmek için Beyoğlu' nda dolaşırken Alper ile aynı kitapçıda karşılaşırlar. Çapkın bir erkek olan Alper, Ada'yı takip eder ve aradığı kitabı bularak, ilk sayfasına telefon numarasını yazıp kitabı Ada'ya vermenin bir yolunu bulur. Bu heycanlı koşuşturma son bularak yerini tutkulu bir aşka bırakır.                                                            Sonrası gerçek yaşamdaki hikayelerin ta kendisi. Kendini aşkın rüzgârına kaptırmış bir kadın ve bu aşkı, beraberinde getireceği mutluluğu yaşamanın özgürlüğünü daralttığını düşündüğü için kaçmayı seçen bir erkek.

Ne kadar olağan ve kolay bir konu aslında. Ama zaten filmi güzelleştirende hikayenin işlenişi, Çağan Irmak farkını el attığı her yapıtta hissettiğimiz gibi, burdada doğallığı ile bir kez daha yaşıyoruz. Duygular o kadar yalın ki, Beyoğlu'nun arka sokakları, sarraflar; her biri sadeliğin birer simgesi.

Tabi filmin içine girmenizde en büyük etken eski plaklar ve şarkılar... Tıpkı filmde de dendiği gibi '' Gözlerini kapa,sesler o kadar gerçek ve pürüzsüz ki, sanki sanatçı (Nil Burak) yanında konser veriyor gibi''...

İyi seyirler...

 

Yönetmen: Çağan Irmak Oyuncular: Melis Birkan, Yıldız Kültür, Goncagül Sunar, Gözde Kansu, Cemal Hünal, Aslı Aybars, Şerif Bozkurt Tür: Dram - Romantik Vizyon Tarihi: 7 Kasım 2008
Dili: Türkçe Süre: 105 dk Fragman

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 5.00 (1 Vote)

Yorum Yaz...