Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Redd

Redd

1996 yılında bir cover grubu olarak kurulan ve çocukluk yıllarından beri Pink Floyd, U2 gibi isimlerden etkilenen Redd, kulüp ve bar performanslarıyla oldukça uzun bir tecrübe kazandıktan ve kendi kitlesini oluşturduktan sonra 2000 yılında kendi şarkılarını yazmaya başladı.
Vokalde Doğan Duru, elektrik / akustik gitarda Berke Hatipoğlu, elektrik / akustik gitar ve geri vokalde Güneş Duru, hammond / syth ve piano da İlke Hatipoğlu ve 2. albümde gruba dahil olan davul da Suat Ayyıldız'dan oluşan Redd, 2005 yılının Şubat ayında ilk stüdyo albümleri olan "50/50"'yi Stardium etiketiyle piyasaya çıkardı. Tüm söz ve müzikleri Redd tarafından yazılan 10 parçanın yer aldığı albümün prodüktörlüğünü de Redd gerçekleştirdi.

Albümün çıkış parçası "Mutlu Olmak İçin" gruba rock müzik dünyasında önemli bir yer açarken redd'in ismini de haftalarca müzik listelerine taşıdı. Modern dünyanın döngülerinde ve kent yaşamında sıkışmış insanın hikayelerini anlatan 50 / 50, Redd'in sonraki çalışmalarının sağlam bir temeli oldu. İlk albümü ile oldukça geniş bir hayran kitlesi oluşturan Redd, kısa bir süre arayla Nisan 2006'da Pasaj Müzik etiketiyle 2. albümleri" Kirli Suyunda Parıltılar"'ı yayınladı. İlk video parçaları olan "Falan Filan" ile önce yerli müzik kanallarında liste başı olan ve daha sonra MTV World Chart Express listesine 10 numaradan giriş yapan Redd, kendisine özgü şarkı sözleri ve sound'ı ile dinleyicisi kitlesini genişletmeye devam ediyor.

"Kirli Suyunda Parıltılar" albümünün ilk video klibi "Falan Filan” adlı şarkıya Cemil Ağacıkoğlu tarafından çekildi. Klipte Redd, "manzaraya daldım ses çıkarma gerçek can sıkar beni uyandırma" derken şehirden kaçışı muhteşem canlı performansı ile yansıtıyor.

 

tarih : 05.06.2008 22:00:00
mekan : Beyoğlu Hayal Kahvesi

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...