Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Yeteri kadar su içmediğinizi gösteren 9 belirti

Yeteri kadar su içmediğinizi gösteren 9 belirti

Yeteri kadar su içmediğinizi gösteren 9 belirti

Su hayatın ta kendisidir diyebiliriz. Su içerdiği besin değerleri bakımından oldukça önemli bir içecektir. 

Suyun vücudumuza sağladığı faydaları oldukça fazla ve hepimiz biliyoruz ki; suyun birçok faydası olmasına rağmen gün içinde içmeyi hep unutuyoruz. 

Yeterince su içmediğimizde vücudumuzda meydana gelecek belirtileri sıraladık.

Eğer siz de bu belirtileri gözlemliyorsanız daha sık su tüketmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

 

1. YORGUNLUK; Vücudumuzun en önemli enerji kaynağı sudur. Gün içerisinde yeterince su tüketmediğimiz de yorgunluk hissederiz.

 

2. CİLT PROBLEMLERİ; Vücudumuzun % 70'i sudur. Yeterli su tüketilmediğinde deri yolu ile atılması muhtemel toksinlerin atılmaması cilt problemlerine ve deri hastalıklarına neden olabilmektedir. Sedef hastalığı, kırışıklık gibi..

 

3. KABIZLIK; Bağırsaklarımızın çalışabilmesi için suya ihtiyacı vardır. Vücut yeterli suyu sağlayamaz ise durumu dengelemek için dışkıdan suyu çeker. Böylelikle kabızlık oluşur.

 

4. İDRAR RENGİ; İdrarınızın rengi koyu sarı, hatta kahverengiye dönük ise daha fazla su içmeniz gerekmektedir.

5. EKLEM AĞRILARI; Kıkırdaklarınızın % 80'inini su oluşturur. Bu nedenle eklem ağrısı çekmemek için su içmeniz önem taşır. 

6. AĞIZ KURULUĞU; Susuzluk ağız ve boğaz kuruluğuna ve aynı zamanda nefesinizin kötü kokmasına sebep olur.

 

7.GÖZ KURULUĞU; Vücudunuzun susuz kalması göz kuruluğuna sebep olur. Bu nedenle gözlerde kuruluğa ve gözlerin kanlanmasına neden olur.

 

8. HASTALIKLARIN UZUN SÜRMESİ; Bol su içmeniz vücudunuzdaki toksinlerin atılmasını sağlar. Ancak, yeterli su içmediğinizde organlarınız gerektiği gibi çalışamaz hale gelir ve vücudunuzda bulunması gereken su yerine diğer yerlerden su çekmeye başlar. Bu da daha büyük problem ve hastalıklara sebebiyet verir.

 

9. YAŞLANMA BELİRTİLERİ; Vücut susuz kaldığında vücudumuzu sarmalayan deride kırışıklık meydana gelir. Buda erken yaşlanmamıza sebep olur. 

 

  

 

4.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 4.83 (3 Votes)

Yorum Yaz...

ile ilgili makaleler