Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Koktey Hazırlamak için Evinizde Bulunması Gereken Bar Malzemeleri

Koktey Hazırlamak için Evinizde Bulunması Gereken Bar Malzemeleri

Bar Malzemeleri Nelerdir Koktey Hazırlamak için Gerekli Malzemeler

Koktey hazırlamak için Evinizde bulunması gereken Bar malzemeleri

SHAKER Kokteyl hazırlayacağınız barda bulunması gereken en kullanışlı araçtır. İki önemli işlevi vardır. Shaker, kokteyl yapımında kullanacağınız içkilerin birbiriyle çok iyi karışmasını ve maddelerin birbirlerinin içine işlemesini sağlar. Daha önemli işlevi ise, shaker'in içine içkilerle birlikte buz kalıpları atarak kokteyli çok iyi soğumasını sağlayabilirsiniz.

ÖLÇEKLER Çift taraflı, kokteyle katacağınız içkilerin miktarını ölçebileceğiniz özel bir kaptır. Jigger'ın üst kısmı ile alt kısmı farklı boyutlardadır. Büyük olan kısmı genelde 6 cl alırken, küçük olan kısmı 4 cl alır. Bu araç sayesinde doğru ve hızlı ölçümler yapabilirsiniz.

BAR SÜZGECİ Karıştırdığınız kokteyli bardağa dökerken karışımı süzmeye yarayan araçtır. Aletin çevresini saran yay meyve taneciklerinin ve köpüğün bardağa dökülmesini sağlarken, buzların shaker içinde kalıp bardağa düşmemesini sağlar.

MEYVA SIKACAĞI Hızlı ve kolay meyva sıkmanızı sağlayan kullanışlı bir alet.

BUZ KOVASI Kokteyllerde kullanacağınız buzların el altında bulundurup erimesini geciktireceğiniz bir araçtır.

KARIŞTIRMA BARDAĞI İçkileri karıştırmak için kullanılan Shaker benzeri bardak BLENDER Biraz gürültülü ama çok faydalı bir araç. Buz dahil istediğiniz herşeyi ufalamanızı ve karıştırmanızı sağlar.

UZUN BAR KAŞIĞI Büyük ve derin kokteyl bardaklarına veya sürahilere koyduğunuz içkileri rahat bir şekilde karıştırmanızı sağlar.

TİRİBÜŞON M mantarlı şiseleri (şarap) açmak için kullanılan burgulu araç.

BUZ MAŞASI PİPETLER ŞİŞE AÇACAĞI KOKTEYL SÜSLERİ HAVLU PEÇETE BARDAK ALTLIKLARI MEYVA BIÇAĞI KESME TAHTASI POURERLAR ŞAMPANYA KOVASI

4.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 4.88 (4 Votes)

Yorum Yaz...

ile ilgili makaleler