Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Daha İyi Seks İçin 10 Adım

Daha İyi Seks İçin 10 Adım

Cinsel yaşamınız çok mu sıradan. İlişkinizin ilk zamanlarını çok mu özlüyorsunuz? İşte size cinsel yaşamınızı yeniden canlandıracak 10 ipucu.. 

1- Partnerinizle randevulaşın

Bazı çiftler iş ya da yoğunluk gibi nedenlerle seks yapmaya zaman bulamayabilir. Yapmanız gereken partneriniz ile randevulaşmak. Seks için plan yapmak belki biraz garip gelebilir ancak insanlar her şey için plan yapıyor, siz de yapın.

2- Evden çıkın

Sürekli evde olan çiftler için seks rutin bir hal almış olabilir. Göl manzaralı bir yerde seks yapmaya ne dersiniz? Yatak odanızdaki büyük annenizin size gülümseyen fotoğrafı bile işinizi zorlaştırabilir.

3- Yatak odanızı yeniden dekore edin

Yatak odanızın yeri seks için ideal olmayabilir. Çocukların ya da bakıcının odasına yakın olması sizi olumsuz etkiliyor olabilir. Odanızın duvarlarına aynalar yerleştirmek, TV koymak hem sizin dikkatinizi dağıtacağı hem de çocuklara açıklamayı zorlaştıracağı için iyi bir fikir olmayabilir.

4- İstediğiniz şeyin ne olduğunu hayal edin ve uygulayın

Herkesin kısa ya da uzun seks fantazileri vardır. Bazıları fantazileri ruhunun derinliklerinde saklayabilir. Partnerinizden böyle bir talep geldiğinde ne söyleyeceğinizi biliyor musunuz? Eğer emin değilseniz yalnız değilsiniz. Bu konuda biraz çaba gösterebilir, dergiler, kitaplar ya da videolara göz atabilirsiniz.

5- Partnerinizin isteklerinin farkında olun

Partnerinize  "cinsel hayatından ne beklediğini" sorun. Genellikle partnerlerden en sık duyulan ortak şikayet birinin diğerinden daha fazla seks yapmak istemesidir. Bazıları partnerlerinin istediklerinden daha farklı seks yapabilirler. Bu isteksizliğe neden olabilir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için partnerinizle konuşmalı, sekste hoşlandığınız ortak noktaları bulmalısınız.

6- Seks problemlerinizi görmezlikten gelmeyin

Seksüel sorunları olan insanlar çoğu zaman utanırlar ve sorunları gidermek için geç kalırlar. Ancak bu yeni sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Çözmek için uzmanına başvurun.

7- Yavaş hareket edin

Uzun zamandır birlikte olan çiftlerin seks yaşamları giderek hızlanır ve rutinleşebilir. Kısa sürede seks yapmak sizi tatmin etmeyebilir. Bu nedenle yeni tanışan ya da ilk defa birlikte olan bir çift gibi hareket edin. Yeni yerler keşfedin, yeni şeyler deneyin. En iyi seks, yavaş, eğlenceli ve yaratıcı olandır. 

8- Herkes aynı şeyi yapıyor diye düşünmeyin

Ne kadar seks yapmalıyız? "Şimdi olduğundan daha çok" diye düşünmeyin. Yani "ne sıklıkta seks yapmalısınız"ın cevabı "Bunun cevabı yok"tur. Ne kadar seks yapmanız gerektiğini düşünmeyi bırakıp istediğiniz zaman seks yapın.

9- Denemeye devam edin

Daha iyi bir seks yaşamı biraz daha çalışmanızı gerektirebilir. Seks yaşamınıza heyecan katmak istiyor ancak bunun için hiçbir şey yapmıyorsanız bir faydası olmaz. Kayınvalideniz aradığında hasta olduğunuzu söyleyin ve sekse zaman ayırın ya da mum ışığında seks yapın. 


10- Kendi kendinizi motive edin

Eğer birisi seks için zamanım yok ya da iyi bir seks için enerjim yok diyorsa, onun seks yaşamının iyi olmasını beklemeyin. Bu kadar basit. Bu yüzden iyi bir seks yaşamı için kendi kendinizi motive edin.

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 4.50 (3 Votes)

Yorum Yaz...