Giriş Yap

Firkete Hesabına Giriş Yap


Her gün Seks Evliliği kurtarır mı?

Her gün Seks Evliliği kurtarır mı?

Amerika'da yapılan ilginç deney: 365 gün üst üste seks yapsak evliliği kurtarır mıyız? ABD’nin farklı eyaletlerinden, birbirine zıt hayatlar yaşayan iki evli çift birbirlerinden habersiz aynı deneyi yaptı: Kötü giden evliliklerini küllerinden yeniden doğurmak için her Allah’ın günü seks yaptılar.

Sonra da bu deneyimlerini, görev gibi yapılan seksin işe yarayıp yaramadığını anlattıkları birer kitap yazdılar. Çiftlerden biri akşam yemeğinde kanlı ve kalın bifteğini yiyen, yatmadan önce mutlaka İncil’den birkaç pasaj okuyan, Cumhuriyetçilere oy veren Muller’lar. Brown çifti ise vejetaryen, kuzeyli ve Demokrat. İki çift de 40-45 yaşlarında. İkişer çocukları var.


Çiftler birbirlerinden habersiz aynı deneyi yapıp aynı konuyu işleseler de kitapları birbirinden ayrılıyor. Muller’ların kitabı "365 Gece" daha mütevazı, cinsel detaylar konusunda ketum. Brown’ların, ismi Nike sloganı gibi olan kitabı "Just Do It-Yap Şunu" ise cinsel arzularını artırmak için kullandıkları yöntemleri ve sonuçlarını en ince ayrıntısına kadar paylaşıyor. "365 Gün"de deneyim kadının gözünden, Charla Muller’ın diliyle yazılmış. "Just Do It"te erkeğin, Douglas Brown’ın gözünden.

Demokrat çift Brown’lar cinsel yaşamlarına renk katmak için hafta sonları farklı farklı yerlere seyahat etmişler. Bir gün Las Vegas’ta bir kumarhanede, bir gün Hindu ritüellerinin topluca icra edildiği bir aşrama kurdukları çadırda sevişmişler. Muhafazakár çift ise sadece yatak odalarının duvar kağıdını ve perdelerini yenileyerek bu heyecanı yaşamayı denemiş. Peki ortalama 15 yıldır evli çiftler bu deneyi yaparken zorlanmadı mı? Of hem de nasıl... Vazgeçme noktasına gelmişler birkaç kez ama genelde kadınlar "Hayır devam etmeliyiz" diye ısrar etmiş. Douglas Brown "100’üncü güne geldiğimizde sevişmek vergi memuruyla karşılaşmak kadar nahoş ve sıkıcı bir hal almıştı. O akşam Annie’ye fena halde başım dönüyor, yapmayalım dedim. Aldırmadı. Hayır yapacağız diye tutturdu. İyi ki de vazgeçmemiş, sıkıntım bir kaç gün sonra geçti" diyor. Muller çifti de kendilerine ayda iki gün mola alarak tıkanıklığı aşmış.

İki çift de bu deneyin evliliklerine çok faydalı olduğunu düşünüyor. Charla Muller’a göre görev gibi de olsa her gün seks yapmak çiftler arasında büyük bir duygusal ve zihinsel bağ kuruyor, yakınlaştırıyor. "Her gün seviştiğimiz için birbirimize karşı inanılmaz şefkatli, merhametli ve anlayışlı olduk. Bedenlerimiz çok sık temas ettiği için beynimizin içini de görür olduk" diyor Annie Brown.

Hürriyet
4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 4.75 (2 Votes)

Yorum Yaz...